Увага! Номер довідки змінено на 1553!
Меню
 
Новини від "У кожен дім"
Голосування
Реклама
Розсилка новин

Ім'я

E-mail

Курс валют

Курси валют
Курси валют
Курси валют
 
Погода
Статистика
 

Новини звідусіль

May 20, 2016, 17:01:12 admin в Новини звідусіль.

Високопоставлені чиновники з Греції, Туреччини, Албанії, Італії та Болгарії взяли участь в урочистій церемонії, присвяченій початку будівництва нового газопроводу, покликаного зменшити залежність Європи від російського газу. Церемонія початку реалізації проекту «TransAdriatic Pipeline» (TAP) пройшла на цьому тижні в грецькому місті Салоніки за участі представників керівництва Європейського Союзу і Сполучених Штатів Америки.

Марін Ле Пен, яка є головою ультраправої французької партії «Національний фронт», пообіцяла визнати Крим частиною Росії, а анексію півострова «законною», якщо вона стане Президентом Франції. "У мене є чітке припущення, і воно здається досить імовірним, що Франція могла б визнати Крим. Це станеться, коли я буду президентом", - заявила Ле Пен. Зазначимо, що вибори Президента Франції відбудуться в 2017 році. Ле Пен заявила, що збирається в них брати участь. До того вона вже балотувалася на пост глави держави в 2013 році. Тоді вона набрала 17,9% голосів.

Відхід з українського фінансового ринку запланували ВТБ, ВЕБ і «Ощадбанк» Росії. Фінансова група ВТБ несе величезні збитки. Керівник правління банку Андрій Костін вважає подальший розвиток української філії неможливим. Російському «Внєшекономбанку» належить український «Промінвестбанк». Зараз ВЕБ шукає спосіб позбутися від бізнесу в Україні.

Росія в березні 2014 року терміново перекинула на територію Криму дев'ять тисяч військовослужбовців. Про це розповів постпред Росії при ЄС Володимир Чижов. Російський дипломат додав, що на момент початку кримської окупації на території півострова вже знаходилося близько 16 тисяч військових РФ. За його словами, це відбувалося "відповідно до двосторонньої угоди між Росією і Україною від 1997 року, в якій РФ отримувала право на військову присутність у Севастополі в кількості не більше 25 тисяч чоловік особового складу".

Міністр екології і природних ресурсів Остап Семерак заборонив рубати дерева в межах заповідників та національних природних парків. "До того часу, поки Кабінет міністрів не внесе зміни у Санітарні правила в лісах України, жодне дерево не може бути знищене", - сказав Семерак. Він зазначив, що заборона стосується тих місць, які належать до сфери управління Мінприроди. Наразі Міністерство аграрної політики, в чиєму підпорядкуванні знаходиться Державне Агентство лісових ресурсів, також готує відповідне рішення.

Партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність" задекларувала 1 млн 942 тис. гривень доходів у 2015 році, йдеться у фінансовому звіті. Згідно з документом, добровільні пожертвування від фізичних осіб становили 1 мільйон 229 тисяч грн, членські внески - 450,1 тис. грн, а пасивні доходи - 262,7 тис. грн. За 2015 рік партія витратила 2 млн 880 тис. гривень. З них видатки на утримання партії становили 494 тисяч гривень, а на виконання статутних завдань - 2 мільйони 386 тисяч гривень, на проведення партійних заходів -1 млн 315 тис. грн.

Євген Нищук повідомив, в яку суму Україні обійдеться «Євробачення-2017». В Мінкульті розраховують витратити більше € 14 млн, але це будуть кошти не з державного бюджету "В основному, це абсолютно спонсорські кошти різних медіакомпаній, спонсорів. Так відбувається практично завжди", - зазначив міністр. за його словами, проведення "Євробачення-2017" - це не тільки витрати для міста, яке прийматиме конкурс, а й привабливість свого регіону і заробіток.

Президент Петро Порошенко застосував право вето і повернув на повторний розгляд Верховної Ради закон "щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків". Порошенко вважає, що цей закон у такому варіанті "може призвести до посилення соціальної напруженості в суспільстві, а також стати фактором соціальних конфліктів".

Генеральний Секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр підтвердив, що в зону збройного конфлікту в Східній Україні дійсно може бути спрямована поліцейська місія, але за однієї умови. Це згода на відправку поліцейської місії всіх сторін і повне дотримання перемир’я. Умова має мало шансів на виконання, оскільки Росія виступила проти відправки озброєних співробітників, а представники так званої «Донецької Народної Республіки» пообіцяли стріляти в співробітників поліцейської місії, якщо в них буде зброя.

З 2014 по 2016 роки на рахунки Міністерства оборони надійшло понад 160 млн грн благодійної допомоги. Всі вони були витрачені на матеріально-технічне і медичне забезпечення Збройних Сил. При цьому активність пожертв зараз майже зупинилась. На початку антитерористичної операції Міноборони запустило спеціальний телефонний сервіс 565, за допомогою якого можна переказати гроші на армію. Кожен дзвінок віддає з рахунку 5 грн. За ці два роки для підтримки збройних сил через мобільних операторів було передано близько 39 млн грн.

У Чорнобильську зону Київської області скерували додаткові сили Національної гвардії України, у зв'язку з випадками прояву криміналу Про це повідомив начальник прес-служби Головного управління Національної поліції в Київській області Микола Жукович. "Щоб не допустити на території зони незаконної вирубки лісу, перешкодити проникненню сторонніх людей (у тому числі сталкерів), виникнення пожеж, у Чорнобильську зону ввели бійців Нацгвардії", - розповів Жукович. За словами Жуковича, бійцям розбили табір на території зони.

У Верховній Раді зареєстрований проект постанови про присвоєння міжнародному аеропорту "Бориспіль" імені гетьмана Івана Мазепи. Як повідомляється на сайті Ради, відповідний документ був зареєстрований у четвер. Його авторами стали 19 депутатів від різних фракцій. Тексту на сайті парламенту поки що немає.

Володимир Гройсман допускає, що підвищення цін на пальне на українських АЗС є результатом недоброчесної змови. Про це він заявив, відповідаючи на запитання депутата Борислава Берези про те, чому дорожчає пальне. Гройсман додав, що перший віце-прем'єр Степан Кубів з цього приводу скерував звернення до Антимонопольного комітету і висловив переконання, що роль АМКУ в цій сфері слід підсилювати. Також він заявив, що наступного тижня проведе робочу нараду з керівництвом АМКУ "з тим, щоб ми зрозуміли, які в нас є правові інструменти швидкого реагування".


Новини звідусіль

May 13, 2016, 17:27:26 admin в Новини звідусіль.

Перший міжнародний форум з повернення виведених з країн активів буде зосереджений на допомозі Україні, Нігерії, Шрі-Ланці та Тунісу. Про це 12 травня заявив прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон. "Форум сприятиме зміцненню співпраці між країнами, з яких були викрадені активи, та країнами, де ці активи були сховані", - повідомив Кемерон. На думку прем'єр-міністра, форум сприятиме забезпеченню правопорядку і роботі з повернення незаконно отриманих коштів. Росія, Китай, Бразилія, Індонезія і ще ряд країн не підписалися під більшістю угод.

Супербагаті міжнародні інвестори у Лондонську нерухомість, ймовірно, продаватимуть деякі зі своїх особняків і пентхаусів після введення у силу правил по боротьбі з корупцією і офшорами. Олігархи, яким потрібна приватність, власники ЗМІ та технологічні мільярдери з усього світу можуть відмовитися від купівлі будинків у Великобританії, тому що вони більше не матимуть можливості зберегти свою власність.

Володимир Гройсман провів зустріч з Міністром національної оборони Туреччини Ісметом Їлмазом, у ході якої вони обговорили перспективи поглиблення співпраці країн, у військово-технічних і торговельних сферах."Ми сприймаємо Україну як один з найважливіших партнерів у регіоні", - зазначив він. І повідомив, що обсяг торгівлі двох країн у минулому році досяг 4 млрд. доларів.

Уряд РФ схвалив законопроект про обмеження виїзду громадян за кордон. Також в Уряді дали позитивний відгук на пакет поправок до закону про протидію тероризму. Законопроект, серед іншого, пропонує ввести додаткові обмеження для виїзду громадян РФ за межі країни. Якщо закон ухвалять, влада зможе забороняти виїзд із Росії громадянам на підставі підозри у скоєнні злочинів екстремістського характеру, тобто в досудовому порядку. Як було зазначено, Кабінет міністрів не має зауважень до цієї частини документу.

Міжнародне рейтингове агентство Moody's очікує відновлення зростання валового внутрішнього продукту України в 2016 році. Експерти агентства вважають, що проведена Україною реструктуризація зовнішнього боргу в 2015 році сприяла полегшенню зовнішньої ліквідності і знизила тиск на Україну. Moody 's очікує, що в 2016-2017 роках відбудеться повільне відновлення зростання економіки України, після того як протягом останніх 2 років було падіння на 15%.

Національне антикорупційне бюро України та Центральне антикорупційне бюро Республіки Польща домовилися про тісну співпрацю, обмін інформацією та досвідом. Відповідний меморандум було підписано директорами відомств у Варшаві 12 травня,. Він передбачає обмін інформацією стосовно законодавчих норм, аналітичними висновками, результатами досліджень та іншими матеріалами щодо виявлення, розслідування та запобігання корупційним злочинам.

Народний депутат Вадим Рабинович вирішив вийти з Опозиційного блоку. "Щоб ви зрозуміли, Опозиційний блок був створений з чотирьох партій. Одна з них - моя партія "Центр". Вчора відбулося політбюро моєї партії, і в мене були люди з усіх регіонів. Я послухав їх, і мені соромно було. Тому у мене прийнято своє радикальне рішення".

Україна до кінця півріччя отримає черговий транш кредиту від МВФ в обсязі $ 1,7 млрд, прогнозує міжнародне рейтингове агентство Moody's. Зараз йде другий перегляд програми, результатом якого має стати схвалений меморандум між українською владою і Радою директорів МВФ. 10 травня в Україні почала роботу місія МВФ. Візит "ревізорів" триватиме до 18 травня.

Чільний представник ЄС підтвердив виконання з боку міністерства внутрішніх справ України всіх умов для отримання Україною безвізового режиму. Також він заявив, що сьогодні Україна – "не лише ще одна країна, яка прагне до Європи, а й гарант забезпечення стабільності в регіоні. Я буду просити директора Інтерполу відвідати Україну, аби ми змогли об’єднати зусилля", - зазначив єврокомісар.

Мінпромторг РФ готовий обговорювати з українським підприємством "Антонов" купівлю ліцензії на виробництво на території Росії літака Ан-140. Ці літаки поки що постачаються Міністерству оборони Росії, незважаючи на те, що Україна припинила співпрацю з РФ щодо цього проекту. У 2015 році Росія призупинила складання Ан-140 через те, що 34 заводи-постачальники, розташовані в Україні, припинили постачати компоненти. Замінити їх на аналоги російського виробництва найближчим часом не можливо.

Національний банк виступає за скасування пенсійного збору для населення при купівлі валюти в розмірі 2%. Крім того, учасники ринку валютообмінних операцій звернулися до НБУ з проханням дозволити їм змінювати інформацію про встановлені курси обміну валют протягом дня і залежно від регіону. З цього питання в НБУ повідомили, що відповідну ініціативу регулятор уже підготував і документ знаходиться на етапі погоджень з Мінфіном і Державною фіскальною службою.

Уряд заборонив вирубування в лісах і звільнив керівника Держлісагентства. «Ми підтримали пропозицію Мінприроди щодо тимчасового припинення санітарно-оздоровчих заходів (рубок) у лісах до перегляду Мінприроди, Мінагрополітики, Держлісагенством нормативно-правових актів, що регулюють порядок та правила їхнього здійснення», - повідомив міністр Мінприроди О.Семерак. «Рішення про звільнення керівника Держлісагентства прийнято», - додав Семерак. За словами міністра, це – реакція уряду на його звіт щодо інспекції національних парків Карпатського регіону.

Проект "Миротворець", що опублікував персональні дані журналістів, акредитованих у так званих "ДНР/ЛНР", оголосив про своє закриття. "Беручи до уваги реакцію, яку викликала публікація списку журналістів, акредитованих терористичною організацією "ДНР", вимогами уповноваженої з прав людини Лутковської, вічно стурбованого Євросоюзу, а також антиукраїнськи налаштованих журналістів України на чолі з заступником міністра інформаційної політики Поповою, центр "Миротворець" прийняв непросте рішення про закриття сайту", – йдеться в повідомленні.

11 травня на прес-конференції в стінах Центру археології Києва була продемонстрована тисячолітня реліквія України, повернута нещодавно з Росії - печатка князя Святослава Ігоровича (Хороброго), на якій зображений двозуб - прообраз сучасного герба України - тризуба. Реліквія була таємно вивезена в 80-х роках минулого століття в Москву і зберігалася там у приватній колекції. Вже незабаром печатку князя Святослава збираються виставити на огляд громадськості.

12 травня міністр культури України Євген Нищук зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Німеччина Крістофом Вайлем. Основною темою зустрічі стало питання проведення першого засідання Міжурядової українсько-німецької комісії зі співробітництва в справах осіб німецького походження, які проживають в Україні, і чергового засідання з питань повернення та реституції втрачених та незаконно переміщених під час та внаслідок Другої світової війни культурних цінностей.

Під час телетрансляції «Євробачення-2016» коментатори російського телеканалу "Росія-1" спотворили зміст пісні "1944" співачки від України Джамали, присвяченої трагічним подіям після Другої світової війни, коли кримські татари зазнали примусової депортації з Криму з вини влади Радянського Союзу. А російські коментатори зробили вигляд, що пісня взагалі не має драматичного історичного підтексту. Вони заявили, що співачка співає про людей, які залишають Батьківщину в пошуках кращого життя.

На сайті електронних петицій до президента України з'явилася вимога змінити текст гімну країни. Добавлена 12 травня, петиція вже зібрала 10 голосів. У неї є ще 92 дні, щоб зібрати решту 24900 голосів, необхідних для розгляду петиції президентом. Суть звернення проста: житель України Васильченко Валерій Миколайович заявив, що текст гімну містить «ідеологічну помилку» - на його думку, рядок «Ще не вмерла Україна» означає, що в майбутньому Україна обов'язково повинна померти, а це «неприпустимо і не патріотично».


Новини звідусіль 6.05.2016

May 13, 2016, 14:34:18 admin в Новини звідусіль.

Введення законопроекту про вирівнювання зарплат іноземців у Польщі мало б заохотити працівників з України їхати на сезонні роботи. Однак усе може вийти навпаки - крім підвищення плати за роботу, іноземних працівників чекає також нова дуже жорстка регуляція, яка "відіб'є охоту іноземців працювати і бажання польських роботодавців їх наймати. Нагадаємо, що зарплата українців у Польщі в середньому становить 460 євро. При цьому в Польщі заробітчани витрачають близько третини заробленого, а решта відправляють в Україну.

Тариф на газ для населення в 3600 гривень за тисячу кубометрів повністю покривав потреби НАК "Нафтогаз України". Таку думку висловив екс-начальник Управління зі зв'язків з громадськістю НАК "Нафтогаз України" Валентин Землянський. Він додав, що обсяги видобутку покривають потреби населення в природному газі. "За даними НАК"Нафтогаз", споживання населенням у минулому році становило 11,3 млрд кубометрів. А видобуток" Укргазвидобування "- 13,4 млрд кубометрів. Тобто повністю покриваються потреби населення в газі. Для потреб Теплокомуненерго потрібно докупити ще 4 млрд кубометрів", - пояснив Землянський.

6 травня в Україні почав діяти новий порядок формування тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем). Нові правила в "Офіційному віснику України". Документ встановив єдиний детальний підхід до розрахунку тарифів підприємств. Водночас для споживачів це означає можливий перегляд і зростання цін уже найближчим часом. Серед переваг – відтепер обслуговування, ремонт, повірка, демонтаж, транспортування та монтаж після повірки лічильників холодної води буде безкоштовною для абонентів багатоповерхівок.

За півтора року під дію закону про люстрацію потрапило лише 940 держпосадовців з 5 тисяч. Раніше прокурор Генеральної прокуратури Владислав Куценко закликав міністра юстиції Павла Петренка розібратись зі своєю підлеглою – Тетяною Козаченко, котра керує департаментом люстрації.

Міжнародний валютний фонд заявляє, що ключовими завданнями України зараз є боротьба з корупцією, податкова і пенсійна реформи, а також реформа управління держпідприємствами. Крім того, від України чекають продовження реформи енергосектору країни, йдеться в оновленій доповіді фонду з питань розвитку економік країн Східної Європи і Балтії, включаючи Україну. В Кабінеті міністрів розраховують, що третій транш кредиту МВФ надійде до кінця другого кварталу поточного року, тобто до кінця червня.

Окружний адміністративний суд Києва заборонив комісії Міністерства фінансів припиняти функції уповноважених банків з обслуговування рахунків бюджетників. Суд задовольнив клопотання Незалежної асоціації банків України з проханням скасувати рішення Кабінету міністрів, що дискримінує комерційні банки та громадян України, позбавляючи їх законного права самостійно вибирати банк для виплати заробітної плати.

Г.Тука, який раніше очолював Луганську ОВГА, а тепер займає пост заступника міністра з питань окупованих територій, виступив за відновлення торгівлі з окупованими територіями. На думку Туки, такий крок покладе початок для деокупації території і повернення сходу в лоно України. Колишній волонтер заявляє про те, що існує якийсь стратегічний план з повернення Донбасу, однак говорити про нього предметно можна буде лише після його документального підтвердження.

Г.Москаль подав офіційне звернення В.Гройсману, де просить направити президенту П.Порошенку подання на його звільнення, бо не бачить сенсу подальшого перебування на посаді голови Закарпатської ОДА. Він наголошує, що міжнародні злочинні угруповання, не бажаючи миритися із втратою надприбутків, будь-яким чином намагаються відновити системну контрабанду тютюнових виробів, використовуючи при цьому вплив українських політичних діячів і керівників окремих відомств.

Російські найманці, які незаконно воюють на Донбасі, запанікували через плани «ДНР», яка за рекомендацією кремлівських кураторів хоче зняти відбитки пальців усіх власників вогнепальної зброї. У зв’язку з цим серед бойовиків багато хто висловлює бажання достроково розірвати контракт з Міноборони РФ і негайно повернутися до Росії. Згідно з поширеною серед найманців думкою, цим рішенням російське керівництво намагається запобігти поверненню до РФ тих громадян Росії, які зараз воюють на Донбасі.

Призов на строкову службу розпочався 5 травня і продовжиться до 30 червня і має ряд кардинальних змін і нововвведень. Вікові категорії: Цьогоріч на весняний призов підуть чоловіки віком від 20 до 27 років, які не звільнені або не втратили права на відстрочку від військової служби. На добровільних засадах можуть піти служити громадяни від 18 до 20 років, їх спеціально призивати не будуть. Змінилися і терміни служби. Так, диференціювали час несення служби для призовників з вищою освітою - вони будуть служити один рік, а без вищої - півтора року.

Купюра в 500 євро буде поступово вилучена з обігу, повідомив Європейський центробанк. Скасування найбільшої євробанкноти пояснюється боротьбою зі злочинністю. Її замінять видозмінені банкноти номіналом 100 і 200 євро. До кінця 2018 року припинено випуск нових банкнот. При цьому всі знаходяться в обігу 500-єврові банкноти залишаться повноправним платіжним засобом, їх обмін не буде обмежений.


Новини звідусіль

April 28, 2016, 14:49:51 admin в Новини звідусіль.

Саміт Україна-ЄС, запланований на 19 травня у Брюсселі, перенесли. Про це повідомив спеціальний кореспондент "Радіо Свобода" в Брюсселі Рікард Йозв’як. "Українському уряду необхідно більше часу для проведення реформ", - написав він. При цьому нової дати проведення саміту Йозв’як не назвав.

Державний холдинг «Нафтогаз України» очікує проведення переговорів з російським газовим монополістом «Газпромом», але на них йтиметься, швидше за все, про умови транзиту газу територією України, а не про його закупівлю для українських споживачів, повідомив журналістам голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів ICIJ 9 травня опублікує інтерактивну базу даних з інформацією з "панамського архіву" про 200 тисяч офшорних компаній. База з’явиться за адресою offshoreleaks.icij.org 9 травня ввечері. "Панамський архів" – це кілька мільйонів документів панамської юридичної фірми Mossack Fonseca, що займається реєстрацією офшорних компаній. Документи послужили основою для розслідування, проведеного ICIJ за участю Центру з дослідження корупції та організованої злочинності та інших партнерів.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель у телефонній розмові запросила прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана відвідати Берлін. Прем’єр подякував за теплі слова підтримки і прийняв її пропозицію відвідати Берлін з офіційним візитом. Також Гройсман додав, що новий уряд налаштований на ефективну роботу і «відданий двосторонньому співробітництву між нашими країнами».

Дослідницька організація "Сonference board of Canada" на гроші уряду Канади розпочинає проект із пошуку українських компаній, що могли б постачати свою продукцію на канадський ринок. Пол Дарбі, представник організації, розповів про те, кого вони хочуть знайти і що для цього робитимуть. У Канаді багато українців - 1,3 млн осіб. Звичайно ж, ці люди зацікавлені в роботі з Україною. Крім того, Україна шукає нові ринки експорту, і ми готові допомогти. На мій погляд, на сьогодні такий проект навіть актуальніший, ніж якби ми його запустили 3-4 роки тому.

Кабінет Міністрів ухвалив рішення, згідно з яким ціна газу буде єдиною для всіх побутових споживачів і становитиме 6879 гривень за тисячу кубометрів. Як наголосив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, ціна переглядатися не буде, оскільки відповідає ринковому рівню вартості палива.

27 квітня стало відомо, що Національна комісія, що здійснює держрегулювання в галузях енергетики і комунальних послуг, у вівторок вирішила з наступного місяця підвищити в Україні тарифи на електричну і теплову енергії, які виробляє АЕС. На підставі рішення НКРЕКП, з 1 травня поточного року ці тарифи виростуть на 7,8% і складуть 45,42 копійок за кВт/год.

У 2016 році для компенсації витрат населенню у вигляді субсидій закладено 35 мільярдів гривень. Такі дані озвучив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко. Він поскаржився, що неефективна мережа значною мірою призводить до обігрівання повітря. Зараз Кабмін працює над новими ідеями у вигляді Фонду енергоефективності, а також над питанням монетизації субсидій та системи взаєморозрахунків між учасниками ринку.

Бюджетом передбачено зростання соціальних стандартів з 1 травня на 5,2%. Зокрема, на 56 гривень підвищується мінімальна пенсія за віком, - з 1074 до 1130 гривень. Але це не означає, що всі пенсіонери автоматично отримають підвищені хоча б на цю суму пенсії,. Бо зростання пенсійних виплат торкнеться, за оцінками Кабміну, лише кожного другого пенсіонера.

Володимир Гройсман попросив "популярно пояснити" різним інспекціям, що вони повинні припинити тероризувати бізнес. Про це він повідомив у ході засідання уряду. "У кожного з вас є різні підпорядкування, інспекції і все інше. Їм треба дуже популярно пояснити, що вони не мають права тиснути на бізнес. Організовують якісь скарги, потім блокують, а іноді приходять по 3-4 організації і починають перевіряти одне і те ж. Це просто маразм, і з цим треба покінчити! Це буде оцінка, в тому числі, вашої діяльності", - зазначив він.

Українців у будь-якому разі очікує в майбутньому підвищення пенсійного віку. Про це заявив представник президента України у Кабміні Лєшек Бальцерович. "Україна повинна раціоналізувати те, що має. Має найвищий відсоток ВВП, який іде на пенсії, що випливає з низького пенсійного віку", - зазначив він. Відповідаючи на питання, чи має намір Бальцерович рекомендувати у першу чергу підвищити в Україні пенсійний вік, він сказав: "Не знаю, чи в першу чергу, але, звичайно, цього не вдасться уникнути в майбутньому".

Протягом кількох днів кращі ресторатори, відомі галузеві журналісти і закупівельники США оцінювали напої з усього світу у сліпих дегустаціях. У результаті одну з головних нагород за якість – медаль "Подвійне золото" - отримав горілчаний бренд "Хортиця" з України. Зазначається, що такого успіху вдалося досягти завдяки використанню нового спирту останнього покоління "Пшенична сльоза". Він виготовляється виключно з хлібного зерна, переважно з пшениці, та перевершує світові стандарти за чистотою, м'якістю смаку.

Українці в першій декаді травня 2016 року відпочиватимуть 6 днів. Згідно з розпорядженням Кабінету міністрів, який розроблявся Міністерством соціальної політики, було прийнято рішення зробити 2 3 травня і 9 травня вихідними днями. Великдень святкуватимуть 1 травня. Також 1 і 2 травня святкується День міжнародної солідарності трудящих. У зв'язку з тим, що 1 травня випадає на неділю, вихідний переноситься на вівторок, 3 травня. Крім того, 9 травня святкується День Перемоги у Другій Світовій війні.


Новини звідусіль

April 22, 2016, 17:48:19 admin в Новини звідусіль.

Перший американський танкер зі скрапленим природним газом відправився в Європу. Повідомляється, що танкер вийшов з Луїзіани і прямує до Португалії. Як повідомлялося, в Євросоюзі хочуть забезпечити більшу диверсифікацію зовнішніх джерел постачання енергоносіїв для ЄС. Це дозволить подолати або, як мінімум, зменшити залежність Європи від поставок російського газу, а значить відмежуватися від участі у вирішенні українсько-російського військового конфлікту.

Уряд Польщі не підтримує обидва варіанти реформи політики надання притулку, які запропонувала Єврокомісія. Як відомо, перший із запропонованих варіантів реформування системи надання притулку передбачає переміщення мігрантів і біженців у країни - члени ЄС у кризових ситуаціях, наприклад, якщо певна держава ЄС не буде справлятися з потоком мігрантів. За другим варіантом передбачається, що розподіл біженців відбуватиметься за визначеними квотами. Обидва являють собою постійний механізм перерозподілу біженців, а саме цей механізм є чинником, що збільшує потік міграції.

США вперше розмістять на банкноті в 20 доларів зображення чорношкірої жінки Харрієт Табмен, яка боролася проти рабства в 19 сторіччі. Зображення Табмен замінить на новій банкноті зображення президента Андрю Джексона.

Єдиних синів в Азербайджані повинні звільнити від служби в армії. «Я однозначно за те, щоб єдині сини проходили службу, якщо є така необхідність, але тільки не на передовій, а в трудових частинах. Вони повинні берегти генофонд. Міллі меджліс повинен прийняти законопроект, який звільнить єдиних синів від служби в армії, або хоча б заборонить відправляти їх служити на передову», - сказав військовий експерт Узеїр Джафаров.

У 2018 році на території Європейського союзу дітям, які не досягли віку 16 років, буде потрібен попередній дозвіл від батьків для користування соціальними мережами. У даний час спеціальні компанії в ЄС розробляють спосіб, який дозволив би отримати згоду від батьків на користування їхньою дитиною соціальними мережами. Визначення правдивості зазначеного при реєстрації віку завжди викликало труднощі, тому як буде працювати нововведення, поки що не уточнюється.

Якщо Міжнародний валютний фонд відновить плідну і тісну співпрацю з Україною, вона зможе розраховувати на фінансову допомогу від Євросоюзу. Уряд має ухвалити законопроект про електронний регуляторі, а також зняти заборони на експорт деревини.

Вперше з початку кризи експерти відзначають зростання споживчого інтересу в Україні. З початку цього року українці стали частіше ходити по магазинах і витрачати більше грошей. Це поки що не свідчить про зростання доходів населення, однак є позитивним знаком - ситуація в економіці починає стабілізуватися, і стабільний курс гривні також відіграє не останню роль.

Чому ніхто не хоче очолити Міністерство охорони здоров’я? Перша причина: новому міністру треба визнати, що в державі фактично відсутня безкоштовна медицина, і почати впроваджувати систему страхових внесків. Друга: бюджет Міністерства охорони здоров’я – це мільярди гривень, які проходять через тендерні закупівлі. Тепер за цими грошима уважно стежитимуть - відповідальність за витрачання коштів збільшиться. І третя: нині жоден політик не розуміє, що таке реформа медицини.

Верховна Рада України нинішнього скликання не допустить зняття мораторію на продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення, вважає член Ради Асоціації "Земельна спілка Украіни" Сергій Біленко. За його словами, кілька політичних сил "взяли на знамена" ідею недопущення вільного продажу землі. Тому, на думку експерта, до цього питання зможе повернутись хіба що парламент наступного скликання. Не допоможе прискорити процес, вважає С.Біленко, навіть вимога МВФ щодо скасування мораторію.

У силових і оборонних структурах України спостерігається різка диспропорція між кількісним співвідношенням командування і рядових, що не відповідає євроатлантичній моделі управління. "Саме тому я звернувся до Міноборони, МВС, СБУ, Прикордонслужбі, Нацгвардії, Зовнішньої розвідки провести аналіз співвідношення посад вищого офіцерського складу до загальної чисельності військовослужбовців і доповісти пропозиції щодо зменшення чисельності керівного складу ", - заявив Порошенко.

Символіка колись парламентської Соціалістичної партії України визнана такою, що не відповідає законодавству. Про це йдеться в наказі міністра юстиції Павла Петренка від 12 квітня, оприлюдненому на сайті Мін’юсту 21 квітня. Комісія не знайшла порушень у назві та статуті партії, а от символіку забракувала.

Перший клас нової 12-річної школи розпочне навчання не раніше 2018 року.Про це міністр освіти Лілія Гриневич сказала під час свого звіту перед парламентом у рамках години запитань до уряду. Вона зазначила, що запровадження 12-річної освіти вимагає зміни концепції освіти, програми та перепідготовки вчителів. Також Гриневич зазначила, що, можливо, навчання в школі буде продовжуватися для учнів 5 або 10 класу.


Новини звідусіль

April 15, 2016, 15:36:57 admin в Новини звідусіль.

Поляк Войцех Бальчун, який став переможцем конкурсу на посаду генерального директора "Укрзалізниці", планує привезти на роботу в компанію свою команду з Польщі. "Так, я хочу залучити до роботи кілька людей із Польщі. Але це не буде якийсь значний польський" десант" у Києві. Я буду задоволений, якщо зможу переконати в своїй концепції змін у компанії українських менеджерів і створити з ними фантастичну команду, яка буде працювати над кращими рішеннями", - уточнив Бальчун.

Президент України Петро Порошенко підписав ряд указів про кадрові зміни в Службі безпеки України. Він звільнив Віталія Яловенка з посади заступника глави СБУ, Віктора Тріпака - з посади першого заступника глави СБУ - начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю центрального управління СБУ.

Є чітки сигнали з боку ЄС щодо порушення Україною зобов’язань за Угодою про асоціацію. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила торговий представник України Наталія Микольська за підсумками роботи Комітету асоціації ‪‎Україна-‎ЄС у торговельному складі. "Було багато позитиву, але й чіткі сигнали негативу щодо невиконання/порушення Україною (саме Україною, а не урядом) своїх зобов'язань за Угодою про асоціацію", - зазначається в її повідомленні.

"Газпром" змінює формулу ціни в довгострокових європейських контрактах, за якими ціна газу прив'язана до вартості кошика нафтопродуктів, переходячи на ціноутворення, де орієнтиром стають спотові ціни на газ в Європі. Історично ціна газу у всіх довгострокових контрактах на європейському ринку була прив'язана до вартості кошика нафтопродуктів. Але в результаті кризи 2009 року попит на газ в Європі впав і перестав відповідати обсягу, прописаному в контрактах. В результаті європейські клієнти, які змушені купувати газ за контрактами з нафтовою прив'язкою, а продавати - за нижчою спотовою ціною, несли збитки і вимагали від російського постачальника знижок і переходу на спотову прив'язку.

В уряді прем'єра Володимира Гройсмана першим віце-прем'єр міністром і міністром економічного розвитку призначений 54-річний Степан Кубів. Згідно з податковою накладною за 2015 рік він отримав 183 тис. грн - з них депутатська зарплата -79 тис. (6605 /міс.). Решту грошей йому принесла оренда нерухомості. Його дружина Світлана за минулий рік поповнила сімейний бюджет на 256 тис. грн. Дочка Кубіва проживає в Торонто.

Співробітники Служби безпеки України спільно з правоохоронцями Нідерландів виявили кілька картин XVI-XVII століття, викрадених у Нідерландах у 2005 році. Про це повідомив глава МЗС України Павло Клімкін. "Ми у взаємодії з голландськими колегами знайшли кілька картин, які були вкрадені з голландського музею багато років назад", — заявив він. Клімкін представив кілька полотен, які перебували в руках криміналітету. Цінні картини знайшли за кілька днів до проведення референдуму в Нідерландах.

На думку заступника генерального секретаря НАТО Александра Вершбоу, Україна не зобов'язана самотужки виконувати всі пункти, закріплені в мінських домовленостях, якщо Росія та бойовики саботують свої зобов'язання."Я думаю, українцям дуже важливо залишатися на високому рівні моральності, і кожен, у тому числі й члени НАТО і ЄС, повинні розуміти, що Україна не може виконувати всі свої зобов’язання , якщо Росія та сепаратисти нічого не роблять позитивного", — наголосив Вершбоу.

100-річчя бою Легіону Українських Січових Стрільців на горі Лисоня Бережанського району-28 серпня. Тут планують провести Всеукраїнський фестиваль - конкурс стрілецької та повстанської пісні “Дзвони Лисоні”; 20 вересня – IV Міжнародну конференцію на тему: “Бережанська гімназія: сторінки історії”, присвячений подвигу Легіону Українських Січових Стрільців у часи Першої світової війни (м. Бережани); 27-28 вересня – таборування патріотичної молоді. З травня по вересень у закладах культури, освіти, військових частинах області планують провести різнопланові культурно-просвітні та інформаційні заходи, присвячені 100-річчю бою Легіону Українських Січових Стрільців на горі Лисоня.

Чеська Республіка має позначатися в базі даних ООН назвою довжиною в одне слово. Про це заявив глава Міністерства закордонних справ країни Любомир Заоралек. За його словами, якщо на зустрічі президента, міністрів оборони і закордонних справ, голови уряду, таке рішення буде прийнято, то керівництво країни представить в ООН вербальну ноту, в якій попросить затвердити переклад назви країни. Тепер слово Cesko (Чехія) не має офіційного статусу. Тобто, в базі даних є лише назва країни з двох слів - Чеська республіка (Czech Republic). На думку його, правильним перекладом на англійську стане слово Czechia. Цей варіант уже використовує в своїх виступах чеський президент Мілош Земан.

В Міністерстві інфраструктури готують меморандум з китайським інвестором. Китайські гроші мають піти на розвиток швидкісного залізничного сполучення з Європою. Про це розповів очільник відомства Володимир Омелян. Він також зазначив, що гроші збираються вкласти й у сполучення «Київ-Одеса», щоб у майбутньому продовжити його до Криму."Коли Крим буде повернутий Україні", – уточнив чиновник.

Колишній міністр фінансів Наталія Яресько озвучила поради для нового уряду Володимира Гройсмана. На думку Яресько, новий Кабмін повинен виконувати програму Міжнародного валютного фонду, особливо в частині ціни на газ, скорочення дефіциту бюджету і жити за коштами.


Новини звідусіль

April 08, 2016, 17:01:46 admin в Новини звідусіль.

Посол Канади в Україні Роман Ващук виключає лібералізацію Канадою візового режиму для України за прикладом Європейського Союзу "Тут ми свою версію лібералізації організуємо трохи інакше. Досить подібно до наших американських сусідів. Є практика видачі багаторазових 10-річних віз. Ті, хто отримують цю візу, в принципі мають безвізовий в’їзд на 10 років у нашу країну", - сказав він.

Заступник генерального секретаря НАТО Олександр Вершбоу зустрівся з виконуючим обов'язки голови місії України при Альянсі Єгором Божком. На порядку денному було обговорено ситуацію стосовно безпеки в Україні.

Голова Європейського парламенту Мартін Шульц шкодує у зв'язку з попередніми результатами референдуму в Нідерландах про асоціацію України з ЄС. Європарламентарі Ельмар Брок, Андрій Пленкович і Яцек Саріуш-Вольський зробили заяву, що майбутнє Угоди про асоціацію з Україною має приймати ЄС в цілому і 28 держав членів, а не певний відсоток однієї з країн, який складає 0,6% від усього населення Євросоюзу.

У Брюсселі перед засіданням у Міжнародному суді в Гаазі відбулося попереднє слухання справи про злочини російських військових в Україні. В Бельгію давати свідчення поїхали троє наших співвітчизників, які перебували в полоні. Пастор Олександр Хомченко, якого бойовики жорстоко катували за те, що він в центрі Донецька молився за свою країну, Ірина Довгань, яку, обмотану українським прапором, прив'язали до стовпа в Донецьку, і. львівський студент Юрій Яценко, який просидів в російській в'язниці цілий рік.

Перший заступник голови Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Ігор Мосійчук назвав поіменно усіх причетних чиновників до "бурштинової мафії" та вимагає їх негайного звільнення. "Робота новоствореного оперативного штабу Нацполіції буде неефективною, допоки з займаних посад не будуть негайно усунуті очільники "бурштинової мафії": голова Рівненської ОДА Чугунников, т.в.о начальника Національної поліції Максимов, його заступники Заславський і Голубош, начальник УБЕЗ Рівненщини Єфтеній».

Український активіст та журналіст Дмитро Гнап, після зустрічі з юристами президента Петра Порошенка, щодо панамських офшорів, припустив, що ніякого договору про "сліпий трас" просто не існує. Оскільки замість оригіналу документів про створення цього самого трасту йому показали копію документу без печатки, підписану не Порошенком, а його представником.

У Голосіївському районному суді Києва спалили кабінет судді Миколи Дідика, який головує в процесі над російськими військовими Олександром Александровим і Євгеном Єрофєєвим, повідомляє журналістка Ірина Ромалійська: "Заступник керівника апарату суду Ігор Гончаров каже, що документи всі зберігаються в канцелярії, в кабінеті судді ніяких документів не було". За словами головного військового прокурора України Анатолія Матіоса, о 2:45 п'ять осіб кидали у вікно судді коктейлі Молотова.

Цьогоріч СБУ виявила втричі більше, ніж у минулому році, фіктивних переселенців, які отримують соціальні виплати і пенсії в Україні. Про це заявив міністр соціальної політики України Павло Розенко. "У 2015 році було приблизно 150 тисяч припинень соціальних виплат і пенсійних виплат на підставі... фіктивних довідок і фіктивних переселенців", - зазначив він.

У мережі з'явилися відео, на якому прибулий в Україну австралійський мотиваційний тренер, у якого нема рук і ніг, меценат, письменник і співак Нік Вуйчич, одягнений у вишиванку, розмовляє на зустрічі з українськими бійцями. Під час прес-конференції Вуйчич розповів, що Україна - це вже 57 країна, в яку він приїхав. "Наступного разу я не приїду просто зі словом надії. І не просто приїду зі словом віри. Я збираюся приїхати з грошима для тих, хто їх потребує", - пообіцяв він.


новини звідусіль

April 01, 2016, 16:34:12 admin в Новини звідусіль.

Перший заступник голови Білоруської соціал-демократичної партії Ігор Борисов направив скаргу в Могилевський міськвиконком, в якій зажадав вилучити з продажу глобуси з кордонами держав, які не визнані Республікою Білорусь. "Прошу вас вилучити з продажу партію глобусів, які вже продаються, в зв'язку з тим, що на них позначено, що Крим є частиною Росії, що є або неточністю, або навмисним перекручуванням політичних кордонів країн", - йдеться в скарзі.

Європейський банк реконструкції і розвитку вважає існуючу в Україні систему надання житлових субсидій неефективною і закликає її змінити. Про це заявила заступник директора ЄБРР в Україні Марина Петрова. «Одна з проблем сьогоднішньої системи дотацій - людям реально гроші не дають, вони не в змозі ними розпоряджатися, тому ми дуже часто читаємо в пресі, що іноді палять зайве для того, щоб використовувати ліміт», - сказала Петрова.

У ході Саміту ядерної безпеки у Вашингтоні президент України Петро Порошенко провів зустріч з американським колегою Бараком Обамою. Окрему увагу було приділено необхідності якнайшвидшого формування орієнтованих на реформи коаліції і уряду в Україні. Президент Обама підтвердив готовність надати третій транш кредитних гарантій у розмірі 1 млрд доларів США після завершення процесу формування уряду в Україні, зазначається в повідомленні.

Екс-глава литовської держави Роландас Паксас представив прем'єру Альгірдасу Буткявічюсу дві кандидатури на пост міністра внутрішніх справ, серед них Повилас Гіліс і нинішній губернатор одеської області, колишній президент Грузії - Михайло Саакашвілі. Очевидно, що таке рішення можна було б розцінювати як першоквітневий жарт екс-президента Роландаса Паксаса, проте поки що інформація є офіційною, досі її ніхто не спростував, кандидатура Михайла Саакашвілі вже представлена прем’єру.

Українська громада Норвегії запрошує взяти участь у доброчинній експозиції "Оpplev Ukraina!". Зібрані кошти організатори відправлять на реалізацію освітнього проекту для дітей в Україні. Якщо у Вас є фотографії або художні твори на тему: "Україна. Природа, місто, люди!", будь ласка, надсилайте їх за адресою: fotoutstillingukraina@gmail.com. Роботи будуть приймати до 10 квітня. Незалежне журі обере найкращі і виставить їх на продаж.

1 квітня в польському місті Вроцлав, яке 2016 року отримало статус «Європейської столиці культури», стартував проект «Львівський місяць», протягом якого українські музиканти, художники, кінематографісти й літератори представлятимуть своє мистецтво. На одній з центральних площ Вроцлава виступлять гурти зі Львова Lemko Bluegrass Band і «ГИЧ Оркестр», київська група Viviénne Mort та співачка Олеся Здоровецька. До відкриття організатори «Львівського місяця» підготували покази фільмів «Жива ватра» Остапа Костюка і «Гамер» Олега Сенцова.

Каменем спотикання його входження в український уряд може стати громадянство - про це заявив екс-міністр фінансів Словаччини Іван Міклош. "Я отримав пропозицію від Наталії Яресько. Мова йде про посади віце-прем’єра та міністра фінансів. Необхідно мати прореформну програму і команду. Вони повинні отримати підтримку в парламенті. І друга умова – моє громадянство. У нас у Словаччині є суворий закон, що кожен, хто отримує громадянство іншої країни, автоматично втратить своє. Це для мене проблема", - сказав Міклош.

Президент України Петро Порошенко підписав указ про звільнення в запас строковиків, що відслужили термін, і нові призови на строкову військову службу. Військовослужбовців із вищою освітою ступеня спеціаліста й магістра, що відслужили встановлений термін, мають звільняти у квітні–червні і в листопаді, всіх інших, хто відслужив термін, – у жовтні–грудні. Осіб, призваних в Україні на строкову службу, не залучають до воєнної операції в частині сходу України проти підтримуваних Росією сепаратистів і російських військ.

Українська делегація виробників озброєння підписала 15 меморандумів про співпрацю під час найбільшої в Південно-східній Азії виставки зброї, яка відбулася в Індії. Зокрема, підписано меморандум щодо спільної розробки багатоцільового військово-транспортного літака для потреб індійських військово-повітряних сил. Також фіналізовано домовленості щодо довгострокової співпраці з постачання газотурбінних установок виробництва «Зоря-Машпроект», яке входить до складу Укроборонпрому, для їхньої подальшої установки на техніку Індійських військово-морських сил.

Спікер парламенту Володимир Гройсман закликав депутатів передати територіальним громадам усю землю за населеними пунктами. На думку політика, це стане черговим кроком до децентралізації влади в Україні. Гройсман наголосив на тому, що вже з`явилися перші результати Концепції реформи місцевого самоврядування. В Україні почали утворюватися міцні територіальні громади, а місцеві органи влади отримали більше повноважень. Внаслідок цього надходження до місцевих бюджетів виросли на 40%.

Петро Порошенко не підтримав ініціативу щодо розриву дипломатичних відносин між Україною та Російською Федерацією. Лідер країни запропонував думати не про розрив відносин з Росією, а про виконання мінських угод. Група народних депутатів українського парламенту провела через комітет у закордонних справах законопроект про розрив дипвідносин між Україною і Росією. З семи членів комітету четверо сказали «так», один був проти, двоє утрималися. Тепер законопроект повинен потрапити на голосування у Верховну Раду.

"Самопоміч" готова підтримати призначення Володимира Гройсмана на посаду прем'єр-міністра, але не готова долучатися до нової коаліції. Про це заявив заступник голови фракції "Блок Петра Порошенка" Олексій Гончаренко. "Коли ми зустрілися з фракцією "Самопоміч", вони нам кажуть: "Ми готові підтримати Гройсмана, ми готові голосувати навіть за ініціативою уряду, у нас є дві умови - це новий виборчий закон і зміна складу ЦВК", - сказав Гончаренко.

Закон України "Про публічні закупівлі" починає діяти з 1 квітня для всіх органів центральної влади та окремих замовників. Закон передбачає перехід усіх державних установ на систему електронних закупівель ProZorro. Перехід має відбутись у два етапи: з 1 квітня - для всіх органів центральної влади та окремих замовників, з 1 серпня - для всіх інших. Реалізація закону, як очікується, дасть можливість підвищити рівень конкуренції у сфері державних закупівель та знизити рівень корупції.

Кабінет міністрів продовжив дію цін на газ для населення до 1 травня 2016 року. Однак Міжнарoдний валютний фoнд стурбoваний відсутністю рішення Кабінету міністрів прo підвищення тарифів на прирoдний газ для населення з 1 квітня. Прo це повідомив представник МВФ в Україні Жерoм Ваше, зазначивши, щo для МВФ важливе дoтримання Українoю підписанoгo раніше мемoрандуму прo співпрацю, який передбачає дoведення цін на газ для населення дo ринкoвoгo рівня.

Київ не збирається відновлювати закупівлі російського газу і може вперше в історії взагалі обійтися без нього для закачування в підземні сховища. Реверсние потужності і падіння споживання дозволяють Україні в 2016 році вперше забезпечити річне закачування газу в підземні сховища взагалі без закупівель у «Газпрому». За прогнозами експертів у світі продовжиться падіння цін на газ і в наступні квартали поточного року.

Проект закону про внесення змін до законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг внесений на розгляд Верховної Ради. Законопроектом передбачена нова норма, яка встановлює можливість реструктуризації споживчого кредиту. Також виплати за структурованим кредитом не перевищуватимуть 35% сукупного доходу сім’ї. Крім того, споживач отримає можливість протягом 14 днів після укладення договору на споживчий кредит розірвати його, якщо вирішить, що не має можливості виплачувати його.

В Україні стартувала нерестова заборона на вилов риби. У цей період рибалкам не дозволяється виходити на воду на човнах, використовувати сітки, остроги та косинки. Крім того, заборонено проводити змагання з рибальства та займатися підводним полюванням. За кожну рибину рибалка повинен буде віддати від 17 до 85 гривень.

На 15 квітня заплановано відкриття нового навігаційного сезону на тернопільському ставі. «За сприятливих погодних умов тернопільські теплоходи вийдуть на випробувальні рейси в п’ятницю, 15 квітня, а вже наступного дня один з них розпочне курсувати з пасажирами. Щодо вартості екскурсійних поїздок, то нині обговорюється її підвищення, адже востаннє тариф піднімався два роки тому. Більше того, перевезення пасажирів теплоходами для підприємства є збитковими і складають вони близько 185 тис. грн на рік.


Новини звідусіль

March 25, 2016, 16:43:29 admin в Новини звідусіль.

Москва жалкує про позицію Євросоюзу щодо Росії, включаючи до списку санкцій політику. Про це заявив міністр закордонних справ РФ С.Лавров. За його словами, такі "позбавлені уяви, позбавлені розуміння стрімко змінюваного глобального контексту позиції" є найгіршим варіантом "тунельного" мислення. "На цьому тлі Росія покликана продовжувати просувати інтелектуальний підхід, політичний динамізм, нарощувати позитивний вплив на формування нового світоустрою", - додав міністр.

Президент РФ Володимир Путін на зустрічі з російськими бізнесменами не радив їм продавати активи в Україні, оскільки "поки що є надія на нормалізацію відносин". На закритій частині зустрічі з Путіним порушувалося питання про долю активів російських бізнесменів в Україні, розповіли виданню три учасники заходу. Президент дав зрозуміти, що влада там може змінитися, а бізнес і Україна залишаться, переказує зміст дискусії бізнесмен.

У США є певні ідеї, як пришвидшити процес урегулювання конфлікту на Донбасі. Про це держсекретар США Д.Керрі сказав президенту Росії В.Путіну."Я знаю, вам хотілося зайнятися іншими серйозними проблемами. Тому сподіваюся, що сьогодні нам вдасться зробити крок вперед і побачити, чи можемо ми відновити та зміцнити відносини між США та РФ, довівши можливість вирішувати складні проблеми спільно. І розвивати відносини на цій основі", – сказав глава Держдепу. На прес-коференції у Москві Керрі заявив, що Савченко повинні дозволити повернутися в Україну.

ЦРУ США оцінило реальний рівень інфляції в Україні, який у 2015 році в порівнянні з 2014 роком склав 49% .Україна з таким показником інфляції посідає останнє 225 місце серед країн, які надали таку інформацію (немає даних тільки по Венесуелі). за даними ЦРУ, рівень зниження ВВП в Україні в 2015 році в порівнянні з 2014 роком склав 11% (222 місце, нижче тільки Сектор Газа, Сьєрра-Леоне і Ємен).

У кримські санаторії в травні мінімальна ціна путівки на одну людину за день з 3-разовим харчуванням та базовим лікуванням на Південному березі становить 2 583 рублі (близько 820 грн), на Західному Криму - 2 433 рублі, Східному Криму - 2 125 рублів. Такі цифри озвучив "міністр" курортів Сергій Стрельбицький. За його словами, оренда квартири на ПБК на добу обійдеться від 930 рублів (300 грн), на Західному Криму - від 808 рублів і Східному Криму - від 1 012 рублів. Раніше глава Криму Сергій Аксьонов заявив, що запорукою успішного курортного сезону в Криму повинен стати "високий рівень ввічливості в туристичній сфері".

У Польщі через півроку набувають чинності суворіші правила працевлаштування іноземних сезонних працівників. Євросоюз істотно обмежує хліборобів у можливості тимчасового працевлаштування іноземців. Наразі діє спрощена процедура офіційного працевлаштування, що дозволяє українцям працювати в Польщі. Вона передбачає можливість працювати без дозволу на працевлаштування в термін, що не перевищує шість місяців протягом наступних дванадцяти місяців.

Екс-глава Держагентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів оголошений в розшук. За словами очільника МВС Арсена Авакова, таке рішення прийняв суд. Також на його майно накладено арешт. Ці судові рішення прийняті в рамках розгляду справи про розкрадання державних коштів у 2012-2013 рр..на 7,5 млн гривень за укладеним Каськівим договором про надання рекламних послуг. Послуги надані не були. У розслідуванні перебуває ще кілька епізодів на значно більші суми розкрадань державних коштів. Каськів зараз переховується за кордоном.

Уже в цьому році Кабмін має намір продовжити роботу над монетизацією пільг – це передбачено в планах уряду на 2016 рік. Чіткого плану дій і законопроекту по монетизації немає, його тільки розробляють. Є окремі пропозиції (наприклад – видавати гроші на проїзд студентам замість 50%-ої оплати, або пенсіонерам, які мають право на безкоштовні ліки тощо). Але цілісний документ поки що не розроблений. Це легко зрозуміти – адже з часом монетизувати доведеться також пільговий відпочинок у санаторіях і багато іншого.

Постачальники газу придумують ціни за свої послуги "зі стелі" і не користуються в розрахунках ніякими логічними і обґрунтованими схемами. Про це заявив директор спеціальних проектів науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев. "Ви дуже здивуєтеся, але я скажу, що тариф на газ для населення практично не залежить від ціни на газ. Адже в структурі тарифу вартість газу становить не більше 10%. Все інше ми платимо невідомо за що. Точніше, відомо за що - за якісь послуги від монополістів. Тобто цифри беруть зі стелі", - сказав Рябцев.

У неділю, 27 березня, Україна переходить на літній час. А це означає, що прокидатись потрібно буде на годину раніше. О третій ночі за київським часом стрілки годинників необхідно буде перевести вперед на годину – до четвертої. У 2011 році була спроба скасувати перехід на літній-зимовий час, але згодом це рішення скасували через нарікання жителів Західної України (мовляв, уранці, коли треба йти на роботу, в школу чи дитсадок, там ще дуже темно надворі), а також через проведення в Україні футбольного чемпіонату «Євро-2012».

Вищий спеціалізований суд скасував вирок Андрію Слюсарчуку, відомому як "Доктор Пі". Справу повернуто на повторне розслідування. Слюсарчук прославився здатністю запам’ятовувати величезні обсяги інформації і перемогами над найпотужнішою комп’ютерною шаховою програмою. Однак журналісти почали ставити під сумнів його феноменальні здібності. Також виникли питання щодо його медичних дипломів і наукових ступенів. Слюсарчука звинуватили в шахрайстві, незаконному проведенні операцій без медичної освіти, що призвело до загибелі людей. Вирок - 8 років ув’язнення.


Новини звідусіль

March 18, 2016, 16:32:25 admin в Новини звідусіль.

Україна та ЄС погодили дату наступного саміту - 19 травня в Брюсселі. Про це заявив президент України Петро Порошенко під час спільної прес-конференції з президентом Європейської ради Дональдом Туском та президентом Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером. Порошенко також відзначив, що Україна протягом останніх місяців ухвалила "революційне законодавство" в сфері боротьби з корупцією та досягла критеріїв візової лібералізації з ЄС. "І я радий почути, що Єврокомісія готова подати законодавчу пропозицію в Раду ЄС щодо скасування візового режиму", - наголосив він.

Чорногорія може стати повноправним членом НАТО до середини 2017 року, заявив прем’єр-міністр країни Міло Джуканович. Він запевнив, що прагнення Чорногорії приєднатися до альянсу не направлено проти Москви. Прем’єр уточнив, що процес вступу в альянс займає близько року: «Тому ми можемо реально очікувати, що до середини 2017 року Чорногорія стане повноправним членом НАТО». Він зазначив, що в Подгориці поважають трьохсотрічну історію відносин з Москвою. «Але ми вважаємо, що маємо право і здатні самі визначати свій шлях у майбутньому», - додав глава кабміну.

У ніч на 17 березня скандально відомий журналіст російських пропагандистських телеканалів Russia Today і "Звєзда" Грем Філліпс був видворений із Латвії на Росію. Як пояснив глава МВС Латвії Ріхардс Козловський, Філліпс також включений в "чорний список". Міністр підкреслив, що журналіст є громадянином Євросоюзу, тому в’їзд до Латвії йому заборонений на 3 роки. Беручи до уваги той факт, що Філліпс прибув на територію Латвії на автомобілі, правоохоронні органи Латвії не могли його вигнати саме до Великої Британії. Тому його відправили на Росію, яка погодилася його прийняти.

Президент Росії Володимир Путін вважає, що прохання звільнити українку Надію Савченко є втручанням у судовий процес і тому не може бути виконаним. Про це він заявив у телефонній розмові президенту США Бараку Обамі, повідомив журналістам прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков. "Президентом неодноразово давалися роз’яснення з цього приводу, і закордонним колегам, і на інших рівнях давалися роз'яснення, що йдеться про судовий процес, і будь-яке втручання ззовні в юрисдикцію наших судів неприпустиме, воно неможливе", - зазначив Пєсков.

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман запропонував Генеральному прокурору Віктору Шокіну виступити у Верховній Раді і запевнив, що після цього парламент буде ухвалювати рішення щодо його відставки. Спікер ВР зауважив, що отримав висновок комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності щодо рекомендації звільнити В.Шокіна. "Я спрямував Генпрокурору листа з тим, щоб він виступив у парламенті і після цього ми ухвалимо рішення", - підкреслив В.Гройсман.

Міський голова С.Надал розповів начальнику УПП в Тернополі В. Струку про чисельні скарги тернополян щодо порушення правил паркування міських авто, зокрема, на вулицях Живова, Шептицького, Оболоня, Л.Курбаса, 15 Квітня у вихідні. «По-перше я дуже вважаю дуже позитивним те, що в місті запрацювала нова поліція. В Тернополі тривалий час є не вирішена проблема з незаконним паркуванням транспортних засобів. Місто готове надати на безкоштовній основі для потреб поліції евакуатор, дати місця для зберігання автівок. Для того, щоб спільними зусиллями проводити необхідну евакуацію тих транспортних засобів, які паркуються з порушенням», - зазначив очільник Тернополя.

У квітні - червні 2016 року Держприкордонслужба України відновлює призов на строкову службу, повідомляє Ліга.Новини". "Ми плануємо з квітня по червень цього року призвати близько 4 тисяч військовослужбовців строкової служби. Наголошую, що це тимчасовий захід. Наш основний пріоритет - це професійна служба, яка передбачає комплектування військовослужбовцями за контрактом", - зазначив начальник управління професійної підготовки ДПСУ Артур Король. За його словами, у Держприкордонслужбі не лише хочуть створити нові підрозділи, але й замінити 9 тисяч звільнених мобілізованих військовослужбовців.

Нещодавно на Milan Fashion Week презентували колекцію, яка дуже нагадує вишиття подільських майстринь. У колекції Sportmax AW16-17 яскраво прослідковується на блузках орнамент майже ідентичний тому, яким колись оздоблювали свої сорочки бабусі з Заліщицького та Борщівського районів Тернопільської області, а також Глибочицького та Заставнівського районів Чернівецької області уXIX-XX століттях. Особливо впадає в око борщівська «колодка», яка є унікальною у вишиваній техніці. Хоча творці підкреслюють, що при створенні надихалися екзотикою Марокко. Помітною є інтерпретація марокканської мозаїки. Але на декількох моделях українці одразу впізнали вкрай знайому традиційну вишивку Поділля, пише ternopillive.

Міністерство освіти і науки обіцяє почати фінансування ПТУ з державного бюджету 18 березня, повідомив заступник міністра освіти і науки Андрій Гевко під час "години запитань до уряду" у Верховній Раді. Він зазначив, що рішення про виділення 500 млн гривень на профтехосвіту було прийнято урядом ще 4 лютого, проте для безпосереднього перерахування коштів було необхідно узгодження бюджетного комітету Ради.

«Злочинця завжди тягне на місце злочину», - так прокоментував глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров приїзд Путіна до Криму. 17 березня він виступив перед студентами і викладачами Карлового університету в рамках благодійного фестивалю «CrimeanSOS». «Світ уже знав одного параноїка ХХ століття, і всі ми знаємо, чим це все закінчилося», - заявив Чубаров. На зустрічі з головою Меджлісу також були присутні активісти, посли України та Туреччини. Організатори розповідали присутнім про військову операцію Росії в Криму, під час окупації півострова.

«У Безіменному розташувався батальйон морських піхотинців Балтійського флоту Росії з бронетехнікою», - цитує пана Кіндсфатера місцеве видання Маріуполя.Зокрема, він зазначив, що, за даними розвідки, в селище Безіменне на цього тижня увійшов один з підрозділів 336-ї бригади Балтійського флоту РФ. Кількість особового складу до батальона. Також підрозділ має в наявності 25 одиниць бронетехніки (БТР, БМП) . Як повідомляв НБН, у Маріуполі військовослужбовці провели навчання і готові до відбиття можливого наступу з моря.


Новини звідусіль

March 11, 2016, 16:50:56 admin в Новини звідусіль.

По всьому Криму несли квіти до пам'ятників Шевченку. Стихійні зібрання відбулись у Сімферополі, Керчі, Севастополі, Ялті. Незважаючи на офіційну заборону проводити будь-які мітинги, присвячені цій даті, люди все одно виходили на площі. Для тих, хто залишився в Криму, дуже важливо таким чином послати меседж тим, хто на материку. Тим самим нагадати про себе, ще раз спростувати стереотип, що української культури ніколи не було в Криму. Хтозна, скільки людей могли б вийти і в інших містах Криму, якби не атмосфера страху на окупованому півострові. З напису на пам’ятнику Шевченка в Сімферополі: «І на оновленій землі, Врага не буде супостата, А буде син і буде мати, і будуть люди на землі».

Солдатам 128-ї бригади виплатять нагороду за викрадений російський танк. Закарпатці, бійці 128-ї бригади, які рік тому у зоні АТО відвоювали ворожий танк, отримають винагороду. Про це на сесії Ужгородської міськради повідомив військовий комісар міста Микола Журавльов. Міноборони, за його словами, завершило перевірку і факт захоплення ворожої військової техніки підтверджено.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк в інтерв'ю The Financial Times попросив президента Петра Порошенка або підтримати, або звільнити його. Прем'єр поскаржився на постійні нападки з боку коаліції, заявивши, що його гнітить "ніж, загнаний у спину". Також Яценюк просить главу держави представити програму нового уряду в разі, якщо Порошенко не хоче з ним працювати, а його фракція "категорично проти цього уряду і цього прем'єра".

Президент України Петро Порошенко завершив дводенний візит до Туреччини. На тлі потепління політичних стосунків, невирішеними залишаються питання в церковній царині. Глава держави зустрівся з Вселенським патріархом Варфоломієм, який має резиденцію в давньому Константинополі – теперішньому Стамбулі. Саме Константинопольська церква є матір'ю для Київської митрополії – в Х ст. князь Володимир отримав християнство саме з берегів Босфору. Президент і патріарх говорили про перспективи творення єдиної помісної церкви. Варфоломій пообіцяв молитися за завершення війни, мир і єдність в Україні.

Visa розробила передплачену цифрову карту, яка встановлюється на телефон без відвідування відділення. Про це повідомив головний менеджер Visa Дмитро Крепак на своїй сторінці у Facebook, передає Еспресо.TV. "Отримати і поповнити карту можна не виходячи з дому чи роботи, з комп'ютера або телефону навіть тим, хто не має ніяких рахунків в банках, без копій документів і підписів", - розповів він. Крепак також додав, що оплачувати рахунки можна буде у понад 70 тисячах безконтактних терміналів по всій Україні.

Папа Римський Франциск ввів нові правила прилучення до лику святих Римсько-католицької церкви після звинувачень у корупції. Процес вивчення можливих кандидатів на канонізацію може бути не лише тривалим, але і дорогим: він вимагає великої кількості поїздок для збору свідчень та проведення повноцінного розслідування про життя кандидата, в тому числі про те, чи творив він чудеса. У книгах "Жадібність" і "Торговці в храмі", нещодавно оприлюднених журналістами Еміліано Фіттіпальді і Джанлуїджі Нуцці, звинувачували Ватикан в корупції та розтраті, стверджувалося, що церковні чиновники отримують величезні гроші на вивчення кандидатів на канонізацію, при цьому їх витрати по суті ніхто не контролює. Це не тільки відкриває можливості для масштабної корупції, але і дозволяє швидше зарахувати до лику святих людину, у якої знайдуться багаті покровителі.

Світові ціни на нафту продовжують падіння. В ході електронних торгів на Лондонській і Нью-Йоркській біржах світові ціни на нафту ростуть, про це свідчать дані торгів. Квітневі ф'ючерси на легку нафту марки WTI на Нью-Йоркській товарній біржі (NYMEX) знизилися на 0,39%, до $ 38,14 за барель. На Лондонській біржі ICE Futures ф'ючерси на нафту марки Brent з поставкою в травні впали на 1,92%, до $ 40,28 за барель.

"Україна мирно поверне Донбас протягом одного року", - заявив Президент України Петро Порошенко в інтерв'ю турецькому телеканалу TRT World. Він також заявив, що агресія Росії стимулювала європейські прагнення українців і України, яка безперечно, прагне вступити в НАТО. "Це інструмент, який гарантує безпеку Східної Європи", - зазначив Порошенко. Він також заявив: "Я ненавиджу воювати з Росією, але як головнокомандувач я повинен захищати Україну".

Білорусь не боїться співпраці України з НАТО і не бачить серйозних військових загроз з території цієї країни, передає РІА «Новости» з посиланням на заступника начальника генштабу збройних сил Білорусі Павла Муравейка. «Те, що зараз відбувається на її території за участю країн НАТО, некритично і не провокаційно щодо нашої країни. Треба ставитися з розумінням до тих процесів, які відбуваються, що НАТО зацікавлене розширити кількість членів альянсу», - заявив Муравейко.

У Дебальцеві зафіксовано підрозділ ЗС РФ, який виводять з Донбасу, повідомив координатор групи «Інформаційний опір» (ІО) та нардеп Дмитро Тимчук. За його словами, підрозділ перебуває у вкрай негативному морально-психологічному стані через понесені втрати. «Разом з особовим складом до РФ відправляться до 10 трун зі знищеними російськими військовослужбовцями підрозділу», - зазначили в ІО.

Командування Військово-морського флоту РФ вживає заходів щодо усунення або переведення на нижчі посади колишніх офіцерів вищого командного складу Військово-Морських сил України, які перейшли на службу в ЗС РФ після анексії Криму. Про це повідомили в ГУР МО України. "На початку березня колишній начальник штабу ВМС України контр-адмірал Дмитро Шакуро звільнений у запас "за станом здоров'я", а колишній перший заступник командувача ВМС України Сергій Єлісєєв призначений на нижчу посаду, - розповіли в ГУР.

Влада Німеччини проводять відносно Росії "занадто дружній курс", а вину за зрив мінських домовленостей намагаються перекласти на Україну, заявив посол України в ФРН Андрій Мельник. На думку дипломата, Берлін "будь-якою ціною" намагається домогтися від Москви лояльності. Також Мельник підкреслив, що Німеччина дає Росії "неправильні сигнали". "Ці сигнали примирення з Берліна сприймаються як слабкість. Це не розглядається як поступка або переговорна тактика", - переконаний дипломат. Мельник вважає, що президент РФ Володимир Путін хоче повернути Росію назад у клуб "Великої вісімки".

Прожитковий мінімум для жителів Калінінградської області за підсумками IV кварталу склав 9630 рублів, що на 1 рубль вище від показника, затвердженого для III кварталу 2015 року. Відповідну постанову підписав губернатор Калінінградської області Микола Цуканов. "Прожитковий мінімум для працездатного населення встановлено в розмірі 10 328 рублів для працездатного населення, 7871 рубль для пенсіонерів і 9321 рубль для дітей ", - йдеться в документі. Розміри прожиткового мінімуму для пенсіонерів і дітей не змінилися.

Запасів бурштину у Волинській області, за ринковими цінами, приблизно на 4 млрд доларів, розповів очільник Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик. За його словами, влада всіх рівнів зупиняє незаконний видобуток бурштину в області, але вирішення проблеми можливе через створення ринку бурштину в Україні. "Перший крок уже зробили: повернули у держвласність "Бурштин України". Попри спроби ухвалити/не ухвалити закон, можна послуговуватися законом про надра. Треба дати можливість урегулювати ситуацію в полі отримання ліцензій", - сказав він.

Оголошення позачергових парламентських виборів Верховної Ради не буде, заявив президент України Петро Порошенко в інтерв'ю турецькому телеканалу TRT World: "У парламенті має бути коаліція, у коаліції має бути більшість. Три фракції коаліції залишили її. І, відповідно до нашої Конституції, або має бути сформовано нову коаліцію з, найбільш імовірно, новим прем’єр-міністром, або дострокові парламентські вибори. Моя позиція, як президента, а тільки президент може оголосити дострокові парламентські вибори: ніколи!"


Новини звідусіль

March 04, 2016, 17:21:10 admin в Новини звідусіль.

Папа Римський Франциск увійшов до переліку номінантів Нобелівської премії миру. Цього року висунуто рекордне число кандидатів на премію - 376. Серед них - 228 приватних осіб і 148 організацій, повідомили представники Нобелівського комітету. Понтифіка вже висували на Нобелівську премію миру в 2014 році. Нобелівська премія миру - нагорода за досягнення в галузі зміцнення миру, щорічно присуджується Нобелівським комітетом в Осло.

Президент Франції Франсуа Олланд та прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон у четвер, 3 березня, закликали Росію використати свій вплив на сепаратистів на сході України, щоб зупинити насильство в регіоні. Про це йдеться в заяві за підсумками зустрічі лідерів країн, яка відбулася у французькому Ам’єні, повідомляє Deutsche Welle з посиланням на Reuters. Учасники саміту також закликали уряд України об'єднати зусилля в проведенні реформ. Велику увагу лідери країн також приділили ситуації у Сирії. Олланд та Кемерон вважають, що сирійський уряд та його союзники повинні зупинити "марш на Алеппо, який негативно впливає на перспективи миру, загрожує значно погіршити кризу біженців і посприяти "Ісламській державі".

Президент ПАРЄ Педро Аграмунт закликає владу Росії завершити процес у справі громадянки України Надії Савченко і звільнити її. Крім цього, він шкодує з приводу відкладення суду у справі українки, передає радіо "Свобода". Адвокати Надії Савченко після відвідування її у СІЗО оприлюднили лист українки, в якому вона пише, що не відмовилася від рішення оголосити сухе голодування і починає його 4 березня, вимагаючи повернення в Україну «живою чи мертвою».

У Криму вважають, що Америка продовжила санкції проти Росії через заздрощі.2 березня, президент США Барак Обама продовжив санкції, введені спочатку в березні 2014 року проти Росії через події в Україні. У зв'язку з цим так званий глава Криму Сергій Аксьонов зробив заяву. За його словами, США все життя претендували на лідируючу роль, тому тепер йдуть на санкційні кроки, оскільки Росія не дозволяє американцям «підім'яти під себе всі світові ресурси» і вести пануючу політику в світі.

Туреччина нанесла новий удар по Росії, тепер економічний. До 2020 року по трансадріатичному газопроводу планується постачати в Європу 10 млрд кубометрів азербайджанського газу. Єврокомісія дійшла висновку, що угода, укладена між грецьким урядом і компанією Trans Adriatic Pipeline AG (TAP), відповідає правилам ЄС у тому, що стосується надання державної допомоги. Цей проект покращить безпеку і диверсифікацію енергетичного постачання ЄС, не порушуючи правил конкуренції на внутрішньому ринку. Основна частина ТАР буде прокладена по території Греції, а потім піде через Албанію по дну Адріатичного моря до Італії. Вартість будівництва TAP - 5,6 млрд євро.

У Єврокомісії сподіваються відновити повноцінне функціонування Шенгенського простору до кінця року. У разі втрати можливості вільно подорожувати, економіка ЄС може зазнати втрат на суму до 18 мільярдів євро щороку. Про це йдеться у повідомленні на сайті Єврокомісії, опублікованому 4 березня. За підрахунками Єврокомісії, втрати від скасування безконтрольного пересування в межах Шенгенської зони обійдуться країнам ЄС загалом у суму від п'яти до 18 мільярдів євро щорічно. "Наша мета - скасувати будь-який контроль на внутрішніх кордонах настільки швидко, наскільки це можливо, і не пізніше грудня 2016 року", - заявив віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс.

Європейський парламент планує влітку 2016 року розглянути питання про введення безвізового режиму з Україною, заявила заступник міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль. За її словами, у випадку прийняття позитивного звіту для України знадобиться ще місяць на прийняття процедурних питань. «Після того, як Рада приймає рішення, буде публікація. І вона буде за черговістю прийняття рішення. Тобто на публікацію може піти ще десь місяць. Після того, як рішення опубліковано, - воно набуває чинності», - пояснила представник МЗС з питань євроінтеграції.

МВФ і далі кредитуватиме Україну, але чекає найближчим часом прояснення ситуації навколо уряду України і стійкості парламентської коаліції, повідомив офіційний представник МВФ Джері Райс. Він також нагадав про недавнє запевнення президента України Петра Порошенка про прихильність подальших реформ у країні, в тому числі тих, що стосуються поліпшення державного управління та боротьби з корупцією. "Це було основним напрямком переговорів в останні тижні, про необхідні заходи для отримання відчутних результатів з цих питань", - сказав представник Фонду.

Україна та Іран мають намір відновити торговельні відносини в промисловій сфері, аграрному секторі і машинобудуванні, сказав міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко під час зустрічі з послом Ірану в Україні Мохаммадом Бехешті-Монфаредом. Крім того, зазначено, що українська сторона готова обговорювати спільну участь в сферах енергоефективності та поновлюваних джерел енергії, в модернізації вугільних шахт, реконструкції енергоблоків електростанцій, які перебувають на території Ірану. Нагадаємо, що після зняття міжнародних санкцій, Іран отримав доступ до заблокованих раніше зарубіжних активів на суму понад 100 млрд дол.

У Нацбанку відзвітували про небувалі успіхи в наповненні державної скарбниці. За попередніми даними, міжнародні резерви України на 1 березня 2016 року становили 13,538 млрд доларів в еквіваленті. "Нарощуванню резервів протягом останнього місяця року сприяло розміщення облігацій внутрішньої державної позики, деномінованих у доларах США. Це забезпечило надходження на користь Уряду коштів у сумі 431,3 млн дол", - йдеться у повідомленні на сайті НБУ. Як зазначається, за перші два місяці року обсяг резервів збільшився на 1,8% або на 238 млн доларів. Порівняно з лютим 2015 року резерви зросли в 2,4 рази. Нагадаємо, за попередніми даними міжнародні резерви України на 1 грудня 2015 року становили 13,148 млрд доларів в еквіваленті.

ПАТ «Завод Маяк», що входить до складу державного концерну «Укроборонпром», відвантажило першу партію мінометів 120-го калібру М120-15 «Молот» українським військовим. «Новий міномет зібрав багато позитивних відгуків від військових і технічних фахівців. Тепер він зможе показати свої потужні можливості в умовах реальних бойових дій. Завод «Маяк» готовий повністю задовольнити потреби армії у цій зброї», – наголосив директор підприємства Олександр Перегудов.

Із Харкова до Варшави відкрили прямий авіарейс: перший літак з пасажирами зі столиці Польщі вже приземлився в аеропорту. Лайнери з трьома класами обслуговування літатимуть з Харкова п'ять разів на тиждень, причому для харківських пасажирів у Варшаві організували короткі стикування при перельотах у Центральну і Західну Європу, а також Азію і Північну Америку. Додамо, що в цьому році пасажиропотік харківського аеропорту планують збільшити в півтора раза і перевезти близько 550 тисяч чоловік.

Черговий літак з етнічними турками відправився з Харкова до турецького міста Ерзінджан. Туреччина прийме три тисячі турків-месхетинців, які проживають у зоні АТО і які відчули на собі негативний вплив військового конфлікту в цій зоні. Там переселенці отримають посвідку на проживання, житло і роботу. Всі вони залишаться громадянами України. При бажанні турки-месхетинці зможуть отримати турецьке громадянство за спрощеною системою або повернутися в Україну.

В Україну завозять автомобілі з Росії, не зважаючи на спецмито. Про лазівки в законодавстві розповів Олег Назаренко, генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів. «Ми декларуємо протистояння з РФ, а імпорт авто з РФ росте, як на дріжджах. Причому, ціни «солодкі» на авто з РФ були вже давно, але повезли іномарки з РФ масово особливо зараз. Кабмін ввів спецмито (антисубсидійне) від 10 до 17% з 3 січня на авто з РФ, але воно діє тільки на учасників ЗЕД (зовнішньоекономічної діяльності) і не діє на фізичних осіб, - пише Назаренко в Facebook.
Нову поліцію у Тернополі представлятимуть 8 березня. Наразі в місті працює група представників національної поліції, яка має організувати в Файному місті представлення та присягу нових поліцейських. “До Тернополя прибула група представників патрульної поліції з метою підготовки запуску роботи служби. Обговорили всі робочі та організаційні заходи. Роботи багато, але до 8 березня 2016 все буде готово” – повідомив Олександр Богомол.

Двомісячник благоустрою стартував у Тернополі 1 березня і триватиме до 1 травня. Комунальники уже активно прибирають дороги, двори та вулиці від сміття. Працівники ЖЕКів приводять до відповідного стану прибудинкові та прилеглі до будинків території. Крім того, з настанням тепла білитимуть дерева та фарбуватимуть огорожі.

Цього року у Тернополі встановлять “Розумні зупинки”. На них можна буде не тільки встановити точне місцезнаходження автобуса, а й скористатися послугами Wi-Fi . Одна “розумна зупинка” коштує від 10 до 45 тисяч гривень, кажуть у міськраді. Тому встановлюватимуть їх поступово. Цьогоріч планують дві: одну біля Кооперативного технікуму, а іншу - в Центрі біля церкви Різдва Христового.

Суд визнав винним мешканця Тернопільської області в публічних закликах до порушення територіальної цілісності України та участі у терористичній організації «ДНР». Віктор Долгій у липні 2014 року вступив до незаконного терористичного угрупування «Кальміус», де брав активну участь у вчиненні злочинів разом з бойовиками. Вироком суду його визнано винним у скоєнні злочинів,передбачених ч. 2 ст. 110 і ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України та заочно засуджено до 15 років позбавлення волі.


Новини звідусіль

February 29, 2016, 11:12:16 admin в Новини звідусіль.

Проект «Північний потік -2» є загрозою національній безпеці України. Про це заявила заступниця міністра закордонних справ з питань євроінтеграції України Олена Зеркаль. «Північний потік -2» є загрозою національній безпеці України. Ми заявляли про це на зустрічах із представниками ЄС і під час двосторонніх зустрічей. «Північний потік – 2» є суто політичним проектом для чинення тиску на ситуацію», - сказала вона. Як відомо, проект «Північний потік -2» є розширенням «Північного потоку», що з’єднає Росію та Німеччину, 4 вересня «Газпром» підписав угоди з п’ятьма європейськими компаніями про подвоєння транзиту газу через газолін «Північний потік» в обхід України. Компанії домовилися про будівництво двох трубопроводів із загальною річною потужністю 55 млрд кубометрів до 2019 року.

Україна має намір приєднатися до програми Північноатлантичного альянсу з безпеки повітряного простору (RASP). З огляду на діючу в Україні систему обміну даними про повітряну обстановку, проект НАТО дасть можливість значно підвищити ефективність моніторингу обстановки в повітрі. Програма RASP передбачає отримання від сусідніх країн у режимі реального часу оповіщень про повітряні загрози, інциденти з безпеки і підозрілих повітряних судів. Зараз RASP діє в Норвегії, Польщі і Туреччині; зацікавлені в її імплементації Грузія, Литва, Латвія, Молдова, Фінляндія, Франція і США.

Бронежилети 5 і 6 рівня захисту поки що недоцільно масово постачати в Збройні Сили України. Про це заявив перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак на засіданні Кабміну. «На сьогодні підприємство «Темп-3000», яке виробляє бронежилет типу «Корсар ЗМС» різних модифікацій. Вже технологічно відпрацювало пластини 5 і 6 рівня захисту. Вони важчі, але ці бронепластини і бронежилети такого класу будуть поставлятися в спеціальні підрозділи, які ведуть безпосередній контактний бій з противником. Для масової поставки у війська вони поки що не рекомендовані, тому що такі рішення приймає Генштаб, але не доцільно їх постачати», - сказав він.

Генеральний прокурор Віктор Шокін зажадав від свого заступника Віталія Каська виконання інструкцій заступника голови парламентської фракції «Блоку Петра Порошенка» Ігоря Кононенка. Про це Касько розповів в інтерв’ю Reuters. Відповідаючи на питання, чому він звільнився з ГПУ, Касько відповів, що одним із прикладів було те, що Шокін на прохання Кононенка вимагав вплинути на розслідування. «Я отримав жорстку вимогу від генерального прокурора з цього приводу. Я відмовився виконати його», - сказав Касько, відмовившись повідомити, про яку саме справу йдеться. За словами колишнього заступника генпрокурора, останньою каплею став черговий переділ роботи в ГПУ. «Шокін забрав у мене всі функції та інструменти вести справи, над якими починала працювати наша команда, в тому числі по «діамантових прокурорах», - зазначив він, додавши, що «ГПУ – це мертвий орган, в незалежність якого ніхто не вірить».

Обидві сторони на Донбасі причетні до військових злочинів, зокрема до катувань полонених. Про це сказав на брифінгу в Київі дослідник з прав людини Amnesty International у Молдові, Україні та Білорусі Красимір Янков, представляючи річний звіт організації про права людини в світі в 2015-2016 роках. Янков нагадав про вбивство сепаратистами одного з захисників Донецького аеропорту Ігоря Брановицького. Під час допитів Брановицького били до втрати свідомості, а згодом бойовик Моторола вистрелив йому в голову. Потім Моторола також зізнався, що вбив ще 15 українських військових. За словами Янкова, українська сторона також використовує тортури. Так, колишній бранець розповів, що він кілька тижнів провів у переповненій камері в підвальному приміщенні неподалік від села Великомихайлівка, яке було базою «Правого сектору». За його словами, ще як мінімум 12 чоловіків і одна жінка, які утримувались в одній камері, їх щодня били і піддавали іншим видам жорстокого поводження.

Грузинський національний легіон в Україні увійшов до складу 25-го мотопіхотного батальйону «Київська Русь» Збройних Сил України. Про це під час прес-конференції заявив командир «Грузинського легіону» Мамука Мамулашвілі. «Грузинський легіон» знаходиться тут з перших днів війни… Був прийнятий закон, завдяки якому ми змогли офіційно вступити в ряди Збройних Сил, і «Грузинський легіон» інтегрувався в 25-й батальйон. Це дуже важливо для нас, тому що зараз ми можемо представляти один з українських батальйонів», - сказав Мамулашвілі. Він зазначив, що грузини стали першими іноземцями, які офіційно увійшли до складу ЗСУ. За словами Мамулашвілі, «Грузинський легіон» прийматиме в свої ряди американців.

Телеканал «Інтер» звернувся до президента України Петра Порошенка в зв’язку з блокуванням роботи телеканалу «Цивільним корпусом «Азов». На телеканалі акцію, яка пройшла 25 лютого, розцінюють як тиск. В ході короткострокової блокади активісти вимагали від телеканалу переглянути політику і «відмовитися від кремлівської пропаганди». На «Інтері» заявляють, що в результаті дій активістів «була зірвана робота знімальних груп, співробітники телеканалу не могли потрапити на роботу». «Інтер» чекає «правової оцінки» подій від глави держави. Скандал розгорівся 21 лютого, коли під час прямого включення з Майдану, де кореспондент «Інтера» спілкувалася з рідними загиблих під час Революції гідності, шеф-редактор телеканалу Марія Столярова зажадала «закінчувати цю х…йню». Журналіст Денис Казанський виявив на сторінках Столярової в соцмережах за 2014 рік ряд відверто антиукраїнських постів і образ патріотів України. В СБУ висловили здивування, як «людина з таким минулим» могла опинитися в керівництві популярної української телепрограми.


Новини звідусіль

February 25, 2016, 10:11:01 admin в Новини звідусіль.

Росія збирається продати Угорщині 30 багатоцільових вертольотів, пише УНІАН, посилаючись на власне джерело. Як відомо, Єврокомісія заборонила здійснювати військове-технічне співробітництво з Москвою після вторгнення в Україну. За словами співрозмовника агентства, Угорщина час від часу озвучує ідею послаблення санкцій проти Росії, бо її міноборони збирається купити російські вертольоти."Вартість контракту оцінюється і суму понад 400 млн доларів. Візит Орбана до Москви 17 лютого було присвячено у тому числі обговорення цього контракту", - цитує агентство власне джерело. За його словами, у такий спосіб угорський прем’єр хоче компенсувати Путіну проблеми в реалізації проекту будівництва АЕС в Угорщині, де РФ виступає головним підрядником. Проект був заблокований ЄС, бо не відповідав європейському законодавству. За зупинку проекту Кремль обіцяв профінансувати політичних противників Орбана під час виборчої кампанії.

Президент Росії Володимир Путін під час Мінських переговорів у лютому 2015 року відмовлявся погоджуватися на припинення вогню і шантажував Президента України Петра Порошенка наступом на Дебальцеве. Про це розповів співрозмовник, який був у складі української делегації. За його словами, питання Дебальцева на переговорах в Мінську пролунало з самого початку і став ключовим. "Це був класичний шантаж. Путін розгойдував ситуацію навколо Дебальцеве і сподівався, що це дозволить йому радикально змінити хід переговорів. Він говорив: "Бачите, у нас ситуація в Дебальцеві. Там знаходиться кілька тисяч українських військових, які збираються здаватися. Вони можуть бути знищені. Нам потрібно подбати про їхню долю", - процитувало Путіна джерело.

Під час кровопролитних подій у лютому 2014 року на Майдані перебували снайпери спецназу СБУ, УБОЗ та Держохорони але їхня причетність до вбивств не встановлена. Про це повідомив начальник управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління ГПУ Сергій Горбатюк. «На дахах і Кабміну, і Адміністрації президента розміщувалися снайпери, контрснайпери, вони називають себе спецпідрозділом «Альфа» СБУ, а також спецпідрозділу УБОЗ «Сокіл» і спецпідрозділу управління Державної охорони» , - сказав він. За словами Горбатюка, слідство не встановило застосування зброї цими силовиками. «Вони вказують, що вели контрснайперську роботу виключно для того, щоб виявляти осіб, які будуть застосовувати зброю щодо правоохоронців. Вони таких не виявили і, відповідно, зброю не застосовували», - сказав він.

Парламент не зміг прийняти Постанову про Звернення Верховної Ради України до парламентів іноземних держав, парламентських асамблей та міжнародних організацій щодо засудження тривалої агресії Російської Федерації проти України (№4042). Про це повідомляє офіційний портал Верховної Ради України. Голова профільного Комітету ВРУ з питань євроінтеграції Ірина Геращенко закликала нардепів проголосувати за звернення, враховуючи, що «російські агресори продовжують військові дії на Донбасі» .Але відсутність багатьох депутатів позначилося на голосування: навіть сигнальне голосування було провалене . «За» проголосували лише 117 нардепів при мінімально необхідних 226.

У РФ переконані, що українські спецслужби за підтримки Заходу ведуть антиросійську діяльність через розповсюдження наркотиків. Про це заявив перший заступник керівника оперативно-розшукового департаменту ФСКН Сергій Мосальов. "За нашими даними, українські спецслужби під кураторством Заходу використовують кримінальні матриці наркобізнесу, проводять сплановану антиросійську діяльність, метою якої є наркотизація нашої молоді, формування антидержавних і антигромадських настроїв", - сказав Мосальов. Він заявив, що "майбутні вибори в Держдуму можуть стати каталізатором цієї кримінальної активності". "Українці міцно посідають друге місце після таджиків, які вчинили наркозлочини в РФ. Минулого року на 60% зросла кількість громадян України, затриманих за наркозбут. І це продиктовано не тільки і не стільки перспективністю надприбутків, але і політичними уподобаннями України", - впевнений він.

В Україні (без урахування тимчасово окупованій території АР Крим, міста Севастополя та частини зони проведення АТО на Донбасі) оборот роздрібної торгівлі за січень 2016 р становив 81 млрд 529,4 млн грн, що на 1,4% менше показників відповідного періоду 2015 року (в порівнянних цінах). Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат). При цьому обсяг роздрібного товарообігу підприємств, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі, за звітний період склав 38 млрд 870,2 млн грн, що 18,4% менше даних за січень 2015 року і на 0,1% більше за показник грудня 2015 р.

Жовківський районний суд відхилив позов «про захист честі, гідності, ділової репутації, спростування неправдивих відомостей та відшкодування моральної шкоди», поданий заступником керівника головного управління з боротьби з корупцією і організованою злочинністю СБУ (управління «К») Василем Пісним проти народного депутата України Володимира Парасюка. Нагадаємо, 19 листопада 2015 року на засіданні комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції народний депутат В. Парасюк вдарив В. Пісного ногою в спину.

Стосовно керівного складу полігону Широкий Лан до суду скеровано вісім адміністративних протоколів. Про це журналістам сьогодні повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос. Він зазначив, що мова йде від заступника командира батальйону до заступників командувача командування Схід. Він додав, що розгляд цих протоколів буде проходити у відкритому режимі в одному з районних судів Миколаєва і запланований на 23 лютого. Нагадаємо, 8 лютого бійці 53-й окремої механізованої бригади ЗСУ, незадоволені умовами перебування на полігоні Широкий Лан (Миколаївський район) пішки вирушили в Миколаїв і вручили військовому прокурору Миколаївського гарнізону Південного регіону письмову скаргу.

Одним з найбільш забезпечених українських чиновників є заступник Генерального прокурора України - головний військовий прокурор Анатолій Матіос. Сказати «спасибі» за свій добробут він повинен дружині - Ірині Барах. Вона - великий бізнесмен у Херсонській області. У своїй декларації про доходи за 2014 рік Анатолій Матіос вказав, що його дружина заробила майже 34 млн 743 тисячі гривень, більшу частину з них вона отримала від ведення підприємницької діяльності. В одному з інтерв'ю Матіос розповів, що він одружився лише в 2014 році, але за інформацією, головний військовий прокурор України був добре знайомий з Іриною Барах ще з часів своєї роботи в Херсонській області. Він є засновником і кінцевим бенефіціантом, щонайменше, 6 підприємств. В основному, пов'язаних з аграрним сектором.

Ватажок самопроголошеної «ДНР» Олександр Захарченко 23 лютого буде пересуватися на мерині під час прийняття урочистого параду до «Дня захисника вітчизни». Про це йдеться в листі, опублікованому на сторінці донеччанки Олександри Новожилової в Facebook. Батько Олександри займається тваринницьким господарством і до нього за мерином звернулися з «влади ДНР» .У листі також йдеться, що Савелій Микитович буде премійований почесною грамотою і подякою особисто від Захарченка за неоціненний внесок у підготовку урочистого параду. Зазначимо, що мерини - це кастровані самці домашніх коней, які традиційно цінуються за спокійну вдачу.


Poll ID 4 does not exist.

Журнал-каталог "Наше місто"
Годинник
Реклама
 
Найбільший
 
Бізнес довідка "Алло, 1553?", Тернопіль 2007